Дивовижність бежевого кольору

Share Button

beige-the-ferry-at-yoroiВи також недооцінюєте цей оманливо “нейтральний” колір? Або ж він видається вам “дешевим” (бо нагадує колір фарби, якою фарбували стіни шкільних кабінетів, або ж вибраної орендодавцем квартири бюджетної “Навахо білий”), чи нудним (з тих же причин, підозрюю)… або примушує нас думати про щось, що початково було білим, проте пожовкло від погодніх умов. Є безліч причин, щоб уникати його як кольору, і через це втратити деякі з його дивовижних магічних властивостей, які можна використовувати в дизайнерській палітрі.

Використовуваний вдумливо, з ноткою грайливості, бежевий може продукувати неочікувані речі у веб-дизайні. Чим свідоміше ви використовуватимете його в макеті, тим більше ви зможете з ним зробити. Це більше, ніж просто “нейтральний” фон. Ця кольорова смуга нижче виглядає як веселка, але погляньте на якийсь із кольорів окремо, чи в поєднанні з потужнішим кольором, і він відійде на задній план. Для чого він справді доречний – то це до створення контексту.

Окрім всього іншого, бежевий використовується для додавання тепла, історичності чи розкошу, або ж щоб дати простір відчуттю органічності. Він разюче змінюється, якщо його об’єднати із іншими кольорами, видаючись майже сірим, або навпаки дивовижно соковитим і яскравим. Він може вивести інші кольори на перший план, або навпаки стримати їх, об’єднуючи палітру, вбираючи і відображаючи навколишні кольори.

beige-shades

Дизайнери та інші колористи дискутують, з яких причин бежевий перестає бути бежевим. Він може переходити в широкий спектр відтінків. У кольоровому сеті вище навмисне використовується діапазон, тож у вас є можливість поглянути, де знаходиться бежевий у кольоровій HSB-моделі. Рожевий або зелений можуть перетворитися на бежевий, якщо їх знебарвити, але кольори всередині цього спектру всеодно лишаться бежевими, навіть якщо їх зробити більш насиченими, ніж показано тут. Проте, більшість кольорів, які очевидно не виглядають бежевими в цьому прикладі, можуть взяти на себе деякі його властивості у правильному контексті.

Сайт Red Bullet Web Design є тому хорошим прикладом. Його часто включають у колекції чудового бежевого дизайну, хоча він насправді використовує зелений край кольорової шкали.

beige-redbullet-screenshot

Проглядаючи японські колекції в художній галереї сайту Музею мистецтва Лос-Анжелеса, я знайшла навіть більше натхнення, ніж очікувала, включаючи спалахи напівпрозорих тонів коштовного каміння та соковиті сині відтінки, які виглядають по-справжньому осяйно, поєднані із теплотою бежевого.

Спершу огляньте палітру кольорів, які можна назвати “бежевими”, на гравюрі, поданій нижче.

beige-oiran-in-summer-kimono

Ойран у літньому кімоно, фарби на шовковому сувої, Хосода Ейші (18-те, початок 19-го сторіччя).

Завдяки тому, що художник використав білий колір у принті на кімоно, стає ще очевиднішим, як використовується бежевий скрізь на картині, переходячи від майже рожевого кольору віяла в руках жінки до золотої стійки для одягу, тону шкіри та ін.

Можна було б сказати, що ми радше ігноруємо бежевий, ніж сприймаємо його надмірність, враховуючи ту кількість речей, в яких він використовується на картині.

Бежевий може бути стильним

Бежевий та малиновий часто ідуть поряд у зображальному мистецтві Сходу, і враження завжди розкішне. Це поширена палітра для висококласних сайтів їжі, так само як і для дорогих сайтів. Я відокремлюю в цьому контексті малиновий від червоного, оскільки тут в більшості показано його холодну сторону, яка радше наближається до рожевий тонів, аніж до тепліших направду червоних.

Гравюра, подана нижче, показує, як гарно можуть виглядати великі та малесенькі шматки малинового поряд з бежевим. Маленькі плями кольору, такі як губи жінки, і великі площі, такі як її комір, гарна думка для застосування в композиції. Цей малюнок також має приклад і холодного, і теплого бежевих тонів. Фіолетовий, зелений і теплі сірі тони також можуть стати непоганим трампліном для палітри.

beige-asaoka-watching-a-mouse

Асока дивиться на мишу на ширмі, дерев’яна гравюра, Цукіока Яшітоші (прибл. 1875-1876 рр.)

Ось красивий приклад бежевого (так, цього бежевого #fffef6) і малинового для підкреслення розкішності кавового бренду. Так і є насправді: стрічка – це єдине місце на всій сторінці, де використано малиновий колір (я також переконливо рекомендую і їхню каву).

beige-storyville-screenshot

Розмаїття відтінків синього на наступній гравюрі (і ще один приклад використання холодного і теплого бежевих) також захопили мене, коли я переглядала колекцію Музею мистецтва Лос-Анжелеса. Вторинне використання червоного та чорного також дуже розумний хід. Теплий бежевий починає скидатися на золотий, особливо коли сполучається із глибоким малиновим чи темно-синім. Холодніший бежевий здатен викликати відчуття зими (погляньте на сніг на принті), так само як і надати деякої урбаністичної витонченості, і виглядатиме дуже класно в правильному контексті.

beige-the-ferry-at-yoroi

Паром в Йороі, дерев’яна гравюра, Утаґава Хірошіґе ІІ (1862 р.)

Бежевий може бути грайливим

Якщо його використовувати із пастельними та цукерковими тонами, беж може надавати відчуття легкості. Білий тут буде надто контрастний та формальний. Теплий бежевий навпаки може створити палітру кольорів, які нас затягують і навіть можуть викликати бажання їх з’їсти.

Я закинула кілька “цукерочок” в скетч, поданий нижче, щоб підкреслити контраст бежевого та чорного, сполучення яких саме по собі є неймовірно універсальною комбінацією, про яку, ймовірно, можна написати свій власний пост з прикладами, що варіюватимуться від розкоші, ретро, гумору, до кольорів дитячих брендів.

beige-candy-colors

Ось надихаючий приклад веб-сайту, який робить прекрасні речі із блакитним цукерковим тоном та бежевим. Якщо ви проводили якісь дослідження бежевого у веб-дизайні, ви певне бачили цей сайт, і не дарма.

beige-auxilium-screenshot

Беж може бути натуральним чи органічним

Групи бежевих тонів поряд із іншими натуральними відтінками виглядають справді виграшно на освітленому комп’ютерному моніторі. Деякі вправні роботи з кольорами можуть викликати враження проходу сонячних променів крізь листя дерев чи пелюстки квітів, або блиск океану на межі з піщаним узбережжям. Я ніколи не перестану сприймати натяків від природи. Гадаю, дизайн веб-сайту Cooper Graphic Design, показаний нижче, також побудований на цих принципах.

beige-cooper-screenshot

Беж, особлико коли він мудро текстурований, також викликає думку про “невибілене” життя – натуральні тканини, неочищений цукор, невибілений папір та інші речі, які індустріалізація зробила ненатурально білими.

Попередження

Оскільки у більшості з тих, хто ріс на теренах Західного світу, так багато негативних конотацій із цим кольором, важливо застосовувати бежевий дуже обережно. Візьміть до увагу аудиторію, так само як і контекст, в межах яких буде показано ваш колір.

Бежевий не лише чутливий до соціального контексту, він також дуже, дуже чутливий до кольорового оточення. Відтінок, що виглядає кремовим сам по собі, може, наприклад, несподівано підхопити жовті тони навколо нього і стати також жовтим або нудним. Якщо кольори починають втрачати свою тональність чи яскравість, спробуйте змінити баланс бежевого (додати чи прибрати інтенсивність кольору, змінити тон ближче до жовтих чи до рожевих відтінків), або ж якщо саме цей конкретний відтінок бежевого у пріоритеті, налаштуйте основні кольори вашої палітри, щоб вони краще гармоніювали із ним.

 

Взято звідси

Автор Пеніна Фінгер

Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen − three =