Джон Есдон. Уроки дизайну від Apple

Share Button

9781118290316.pdfВ англійському варіанті ця книга побачила світ під назвою “Design like Apple”, що більш точно відповідає її внутрішній наповненості. Ця книга – не список правил від виробника айфонів та айпадів, а погляд на культуру дизайну в корпорації Apple та інших корпораціях, які так чи інакше змушені використовувати дизайн у своїй продукції.

Автор говорить не лише про Apple, а й про НР, Motorolla, Nokia, Oral-B та ін., і про те, як ставлення до дизайну всередині самої компанії може вивищити її над іншими, або навпаки – скинути із займаних позицій.

Головна теза книги: дизайн важливий. І він важливий не як додаток до функціоналу, а як сутність, яка передує розробці.

Пан Есдон говорить про те, що першим питанням, яке повинен для себе поставити розробник, має стати питання “З якою метою планується випускати конкретний продукт?”. І коли вже означені межі застосування та аудиторія користувачів, ринкова вартість, тоді з цих позицій витікає функціонал і дизайн продукту. Тобто дизайн – це не обгортка для закінченого продукту, а органічна частина цілісної розробки.

А щоб робити гарний дизайн, мало посадити трьох дизайнерів у закритому офісі і чекати від них геніального рішення. Такі рішення, на думку пана Есдона, зазвичай відірвані від реальності, від користувача. Окрім того, велика біда промислового дизайну – в бажанні зекономити на ньому, удешевити продукт за рахунок спрощення дизайну; поганий дизайн, у свою чергу, призводить до абсолютної безпомічності рекламних капманій і знижує оцінку бренду в очах споживачів. І, навіть якщо компанії вдається випустити у світ хоча б одне геніальне рішення, воно затирається і непомічається, оскільки для виховання стабільної внутрішньокомандної культури дизайну, мало одного геніального дизайну.

Якщо компанія хоче стати провідною у своїй сфері, стати тим орієнтиром, за яким підуть інші, перш за все, на думку Джона Есдона, вона повинна змінити своє ставлення до дизайну.

Bookmark the permalink.

Comments are closed