Шрифти — основа дизайну

Share Button

13-Free-Fonts-for-2013Перед будь-яким дизайнером рано чи пізно постає проблема вибору шрифтів. Це не легка задача, особливо на “кириличних” теренах, тож ця сторінка покликана допомогти усім в цій нелегкій справі пошуку.

Якщо у вашій бібліотеці також “залежалися” корисні сайти зі шрифтами — не забувайте поділитися ними із загалом.

www.ph4.ru — зручний в користуванні сайт з безкоштовними шрифтами, серед яких досить велика кількість кириличних. Для дизайнерів ще зручний і тим, що всі шрифти можна посортувати по категоріям (плакатні, рукописні, із засічками та без, радянські, декоративні та ін.) Всі шрифти можна переглянути у потрібному розмірі прямо на сайті. Єдиний ньюанс — не всі шрифти, які таки мають кириличний варіант, відображаються під час тестування. Тому не скачавши — не дізнаєтеся 100-відсотково.

www.zerores.com.ru — ще один сайт безкоштовних шрифтів. Великий його плюс — ви одразу можете побачити, як шрифт виглядає, у віконечку є невеликий його зразок. Скачувати теж дуже легко: скачування почнеться одразу після того, як ви натиснете відповідну кнопку. Хоча відсортувати шрифти так, як на попередньому сайті, вам не вдасться, що, інколи, не дуже зручно.

www.ifont.ru — сполучає у собі зручності двох попередніх сайтів. Легко скачувати, можна сортувати, можна переглянути шрифт повністю. Чого ще треба дизайнеру? Хіба що додаткову літературу по темі, яка тут теж є. Трохи дратує реклама, але де ж її нема?

www.xfont.ru — ще один російський сайт із безкоштовними шрифтами. Спочатку трохи збиває з пантелику навігація сортування, але то всього на кілька секунд. Плюсом є те, що вказано сімейство шрифта, його формат і стиль. Няшка )))

www.photoshop-master.ru — на сайті є майже дві тисячі безкоштовних шрифтів, доступних для скачування, хоча сама процедура скачування не зовсім зручна. Вам треба буде зайти на сторінку конкретного шрифта, потім почекати, поки посилання на скачування стане активне, і лише тоді скачати шрифт. Але якщо ви нікуди не поспішаєте, а шрифт вам справді приглянувся — чому б не почекати?

www.azfonts.ru — хороший шрифтовий сайт, проте, будьте уважні, не всі шрифти тут доступні для безкоштовного скачування. Точніше навіть так: це шрифтова бібліотека, яка демонструє шрифт і дає вам можливість перейти на сайт власника і там його скачати. Проблема в тому, що більшість власників шрифтів продають їх, а не роздають за дарма. Тому будьте готові заплатити за шрифт, або ж відмовитися від шрифту вашої мрії, якщо не згодні заплатити за нього. У випадку, якщо ви шукаєте хороший, якісний платний шрифт — ця бібліотека значно зекономить ваш час.

www.dafont.com — англомовний сайт безкоштовних шрифтів. У силу законодавства, більша частина шрифтів іде з позначкою “Free for personal use”, тобто такі шрифти краще не використовувати для комерційної реклами, якщо ви живете, наприклад, в США. Також сайт пропонує у деяких шрифтах підтримати автора шрифта у грошовому еквіваленті, якщо ви, звісно, не сноб ))) Гарна навігація і поділ шрифтів під різні операційні системи, легке скачування — прекрасний шрифтовий ресурс. Хоча не чекайте на цьому сайті великої кількості кириличних шрифтів.

www.paratype.ru — переходимо до магазинів шрифтів. Кожен чесний дизайнер повинен у своєму житті купити хоча б один шрифт, пам’ятаючи, що людині, яка його створила, теж треба їсти. Магазин шрифтів просто зобов’язаний бути зручним для користування. Тут є пошук, поділ шрифтів на веб та звичайні. Одразу можна відсортувати кириличні від мультилінгвальних. Ну і, звісно, треба пам’ятати, що Паратайп продає шрифти власного виробництва, тому, якщо ви шукаєте конкретний шрифт, а його тут немає — не засмучуйтеся. Можливо, ви просто обрали не той сайт для покупки.

www.fontshop.com — прекрасний магазин шрифтів, у якому, здавалося б, є все. Тут продаються цілі шрифтові бібліотеки за тисячі доларів, і шрифти поодиноких майстрів шрифтової справи. Тут можна знайти все, якщо, звісно, у вас на це все є гроші. Майте на увазі, що якщо якийсь шрифт вам сподобався, він може бути трохи дешевшим на сторінці автора. Тому не полінуйтеся пошукати, можливо вам вдасться зекономити кілька баксів.

www.linotype.com — компанія Лінотайп також має свій шрифтовий магазин. Окрім самих шрифтів, тут є багато корисно інформації з їх використання. Хоча, з іншого боку, вам доведеться трохи побродити сайтом, щоб нарешті знайти і купити бажаний шрифт. Навігація для покупки тут не найоптимальніша. Проте, якщо зареєструєтеся, зможете додавати шрифти у списки улюблених, що теж досить непогано.

www.google.com/fonts/ — краще за Google може бути тільки Google Fonts. Це неймовірна бібліотека шрифтів, у якій ви можете любуватися шрифтовим різноманіттям і додавати шрифти в улюблені. Також можна передивитися усі доступні шрифтові символи. Але не сподівайтеся тут що-небудь скачати. Google любить власників шрифтів.

www.itunes.apple.com — не дивуйтесь посиланню на iTunes. Якщо ви дизайнер і у вас є iPad чи iPhone — вам сюди. FontBook — прекрасний інструмент для дизайнера. Це шрифтова бібліотека, яка завжди з вами. Якщо вас часто відвідує необхідність вибирати шрифти, говорити про шрифти чи милуватися шрифтами — не поскупіться купити цей аплікейшн, він справді кльовий.

Оновлення:

www.ukrfonts.com — український сайт шрифтів. Дуже багата підбірка шрифтів, що мають кириличні літери, є можливість вибрати шрифти по стилям, і загалом просто дуже радісно, що в Україні теж є сайти шрифтив ))))

Bookmark the permalink.

3 Comments

    • Дякуємо, Олександре, за таке гарне поповнення нашої бібліотечки 🙂

  1. Олександр

    freefonts.org.ua
    free.type.org.ua
    andrij.com.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 3 =