Щоденний UX-інтенсив від Джоеля Марша (Joel Marsh), архітектора користувацького досвіду

Share Button

1from31

Джоель Марш створив прекрасний навчальний ресурс для тих, кому кортить спробувати себе у UX дизайні, або ж покращити свої навички у цій галузі. А ми вирішили перекласти його поради українською, щоб не лише дизайнери зі знанням англійської мали можливість навчатися тому, як покращувати користувацький досвід 🙂

Що таке UX?

 

Усе в світі має користувацький досвід. Наше завдання – не створити користувацький досвід. Ми повинні зробити його хорошим.

То що ж я маю на увазі, говорячи “хороший” користувацький досвід?

Прийнято вважати, що хорошим користувацьким досвідом є такий, який робить користувача щасливим. Це не так! Якби щастя користувача було нашою єдиною метою, ми б просто могли заповнити сайт фотками милих котиків або різноманітними компліментами, і розійтися по домівках. Проте – хоча це не найгірший варіант Всесвіту, який я можу уявити, – ваш бос може не задовольнитися таким результатом.

Метою UX дизайнерів є ефективність користувачів.

Користувацький досвід – це лише верхівка айсберга:

Більшість помилково вважає, що “UX” означає користувацький досвід, хоча насправді тут йдеться про “створення” процесу Дизайну Користувацького Досвіду.

Індивідуальний досвід користувача – результат його свідомості, суб’єктивна думка відносно вашого додатку чи сайта. Зворотній зв’язок із користувачем важливий – інколи – проте UX дизайнери повинні робити набагато більше цього.

“Створення” UX:

UX дизайн (інколи його позначають абревіатурою UXD) підключає процеси, дуже подібні до занять наукою: ми проводимо дослідження, щоб зрозуміти користувача, ми винаходимо ідеї для вирішення користувацьких потреб – і потреб бізнесу – і ми створюємо та досліджуємо ці рішення в реальному світі, щоб побачити, чи вони працюють.

Ви вивчите усе про цей процес впродовж місяця. Або, якщо ви не зацікавилися, милі котики все ще чекають на вас.

***

Наступного разу ми дізнаємося про два типи UX цілей, які можуть змінити увесь ваш дизайн…

Взято звідси.

Bookmark the permalink.

Comments are closed