7 з 31 уроку UX-інтенсиву від Джоеля Марша (Joel Marsh)

Share Button

7from31

(Щойно приєдналися до нашого курсу? Тоді переходьте сюди!)

Крок 1: Яким чином ви плануєте торкатися до пристрою? За допомогою пальця, чи використовуючи мишку? Я не розписуватиму детально цей пункт, оскільки я вже писав про це у Професійних порадах: мишка чи тактильні інтерфейси. Вам повинно вистачити цього для початку.

Крок 2: Починайте з малого. Більшість людей вважає, що теза “перш за все мобільні” випливає із популярності такого роду пристроїв. Типу того, але насправді не зовсім: якщо ви створюєте дизайн для найменших, менш потужних пристроїв спочатку, ви можете сфокусуватися на контенті і на основній функціональності. Це веде до простих, красивих застосунків. Якщо ж ви починаєте з іншого боку, це схоже на процедуру запихування зефіру у скарбничку. Що і не просто, і не красиво.

Крок 3: Які особливі сили має цей пристрій? Мобільні пристрої подорожують із нами, тож – сюрприз! – ми проводимо багато часу, використовуючи їх, і місце стає важливим фактором. Вони також маленькі, тож переміщення пристрою самого по собі може стати вдалим рішенням. Ноутбук, з іншого боку, не такий зручний для частих подорожей, проте більш потужний, у нього великий монітор та клавіатура, а мишка дає можливість більш точного вибору та збільшує кількість функцій. Не переживайте про “послідовність” так сильно: різні пристрої інколи потребують різного мислення.

Крок 4: Про програмне забезпечення. “Мac чи PC” – більше, ніж просто миленька рекламна акція. Перечитайте UX-ґайди, перш ніж починати. Також, iOS7 чи Windows 8 виглядають інакше ніж iOS6 чи Windows Vista. Можливо вам доведеться вибрати, яку версію ви підтримуватимете, а яку ігноруватимете. Підтримка кожної наступної версії множитиме кількість дизайнерських та програмних рішень, а також збільшить час на підтримку у майбутньому. Подумайте наперед!

Крок 5: Будьте гнучкими. Цей продукт для вебу? Чи він підтримує кілька різних типів телефонів? Що буде, якщо Apple випустить новий iPhone, який дещо відрізнятиметься? Сучасний інтернет – хай то сайт чи мобільний застосунок – працює на усіх пристроях, тож переконайтеся, що ви зможете розтягнути або адаптувати дизайн до будь-якого пристрою, яким вирішить скористатися юзер.

Крок 6: Думайте більш ніж про один екран під час дизайну. Це вже більш просунутий рівень, але мені здається, що ви готові до цього. Чи можете ви використовувати ваш телефон і комп’ютер разом, як пульт для вашого телевізора? Чи може група телефонів, що знаходяться в одній і тій самій кімнаті, контролювати гру на планшеті? Якщо ви залогінитеся одазу із двох пристроїв, чи зможете ви “перекинути” дані із одного на інший? А що відносно синхронізації інформації; чи не створить це проблем у режимі реального часу? Поміркуйте над цим!

***

Наступного разу ми поговоримо про однакові шляхи вирішення однакових проблем: Дизайн-шаблони!

Взято звідси.

Bookmark the permalink.

Comments are closed