8 з 31 уроку UX-інтенсиву від Джоеля Марша (Joel Marsh)

Share Button

8from31

(Якщо ви щойно приєдналися до Щоденного UX-інтенсиву, почніть звідси!)

***

Дизайн не обов’язково буде хорошим тільки тому, що він однаковий. Щоб стати “хорошим” дизайн-шаблоном, рішення повинно бути не просто однаковим, а й зручним.

Деякі дизайнерські ідеї стали популярними, оскільки дають можливість лінивим UI-дизайнерам ігнорувати складні функції. Це всеодно що натягнути комусь на голову паперовий пакет тому, що він потворний.

Наприклад: Кнопка у вигляді “гамбургера” на Facebook – яка у багатьох мобільних застосунках представляє приховане меню – почала з’являтися на повнорозмірних сайтах, в яких є безліч місця для звичайного меню. В даному випадку цей шаблон спільний тому, що простіше зробити дизайн прихованого меню аніж красивого повнорозмірного, а не тому, що це буде кращим результатом.

В реальному житті багато користувачів взагалі не помічають прихованого меню, і вони йдуть із сайту або розгублюються.

Це погано.

І ліниво.

“Не роби цього, сука!”Джессі Пінкман

***

Зараз існують сотні дизайн-шаблонів, і вони постійно змінюються внаслідок розвитку пристроїв і технологій, тож я не можу дати вам вичерпний список.

Але ось кілька лінків для дослідження:

1) GoodUI – чудовий список простих, ілюстрованих ідей, які зазвичай є вдалим рішенням для впровадження (або принаймні таким, яке варто спробувати під час дизайну).

2) PatternTap – бібліотека завантажених користувачами прикладів усіх частин вебсайту, які вам можуть знадобитися. Врахуйте: Деякі з них хороші, деякі погані, але перегляд прикладів безумовно дасть зрозуміти, що є спільним, а що ні.

3) Анатомія досконалої цільової сторінки – ця стаття не супер-нова, але вона досі актуальна. Якщо ви будете використовувати надані поради, ви швидко створите вторинну за дизайном, проте ефективну сторінку для користувачів, які знаходитимуть вас за допомогою пошуку, тобто – першу сторінку, яку люди бачать. Якщо вам сподобалася стаття, я вам рекомендую відвідати також Unbounce Blog.

4) Мобільні шаблони – подібний до PatternTap ресурс. Це не список досконалого дизайну, але це гарний спосіб передивитися безліч варіантів дизайну мобільних застосунків і отримати уявлення про те, що ж є “спільним”.

5) Timoa на Pinterest – дуже організована колекція UI-елементів, посортована за функціями.

6) Я пропустив хороший сайт шаблонів? Напишіть мені на Twitter.

***

Наступного разу я ознайомлю вас із частиною Дизайну Користувацького Досвіду, яка вирізняє нас з-поміж інших тварин: Інформаційною Архітектурою.

Bookmark the permalink.

Comments are closed